Narkoz

Narkoz, bir cerrahi işlem veya diğer tıbbi müdahaleler sırasında kullanılan bir tür genel anestezidir. Amacı, hasta için acısız ve rahat bir ameliyat sağlamaktır. Narkoz, genellikle solunum, kalp atışı, tansiyon ve diğer vücut fonksiyonlarını izleyen bir anestezi ekibi tarafından uygulanır.

Narkoz, genellikle inhalasyon yoluyla (solunan gazlar) veya intravenöz yolla (damar yoluyla) verilir. Bu ilaçlar, beyne giden sinir sinyallerini bloke ederek hasta uykuya dalar ve ağrı hissetmez. Ayrıca, hastanın kasları da gevşetilir, böylece cerrah işlem sırasında rahatça çalışabilir.

Narkoz, işlemin süresine ve türüne göre değişen farklı seviyelerde uygulanabilir. Genellikle cerrahi müdahaleler sırasında tamamen bilinçsiz kalacak şekilde uygulanır. Bununla birlikte, bazı hafif müdahaleler sırasında, hasta hafif bir sedatif verilerek uyanık tutulabilir.

Narkozun riskleri vardır ve doğru şekilde kullanılması önemlidir. Narkoz, kalp hastalığı, astım, alerjiler, obezite ve diğer bazı sağlık sorunları olan kişilerde özellikle dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Anestezi ekibi, hasta için en uygun narkoz seçeneğini belirlemek ve uygulamak için her zaman gereken önlemleri alacaktır.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler