Nöroloji

Nöroloji, beyin, omurilik, sinir sistemi ve kas hastalıkları gibi sinir sistemiyle ilgili bozuklukların tanısı, tedavisi ve araştırılması ile ilgilenen tıbbi bir uzmanlık dalıdır.

Nöroloji, sinir sistemi hastalıklarının tanısını koymak için görüntüleme testleri (MR, CT), elektroensefalografi (EEG) gibi testleri kullanır. Nöroloji uzmanları, epilepsi, inme, baş ağrısı, Alzheimer hastalığı, Parkinson hastalığı, multiple skleroz gibi birçok sinir sistemi hastalığının teşhis ve tedavisini yaparlar.

Nöroloji alanında çalışan doktorlar genellikle beyin cerrahları ile birlikte çalışarak hastalara en uygun tedaviyi sunmaya çalışırlar. Nörolojik bozuklukların tedavisi ilaç tedavisi, fizik tedavi, psikolojik tedavi ve cerrahi yöntemlerden oluşabilir.

Nöroloji uzmanları ayrıca nörodejeneratif hastalıkların (örneğin Alzheimer hastalığı, Parkinson hastalığı) araştırılması ve tedavisi gibi sinir sistemi hastalıklarının önlenmesi, teşhisi ve tedavisi için araştırmalar da yaparlar.

Ne düşündünüz?
+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerikNeoplazi
Sonraki İçerikNöroşirürji

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]