Panaris

Panaris, bir enfeksiyon türüdür ve genellikle bir parmak veya ayak parmağındaki tırnak veya tırnak etlerinde görülür. Bakterilerin neden olduğu bu enfeksiyon, ciddi ağrı, kızarıklık, şişme ve sıcaklık artışı gibi semptomlarla kendini gösterir.

Panaris, çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilir. Örneğin, küçük bir kesik, çizik veya bir tırnak kenarının çıkarılması sonrasında enfeksiyon oluşabilir. Ayrıca, diyabet veya bağışıklık sistemi problemleri olan kişilerde daha sık görülebilir.

Tedavi genellikle, enfekte bölgenin dinlenmesini, bölgeye uygulanacak sıcak veya soğuk kompreslerin kullanımını, antibiyotik kullanımını veya bazen de cerrahi müdahaleyi içerir. Panaris, erken teşhis ve tedavi edildiğinde genellikle hızlı bir şekilde iyileşir. Ancak, tedavi edilmezse ciddi sonuçlara neden olabilir ve hatta amputasyon gerektirebilir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler