Anksiyete

Anksiyete, yaygın olarak kaygı olarak da bilinen bir tıbbi terimdir. Bir kişinin hayatında normal stres seviyesinin ötesinde günlük yaşamında sürekli bir endişe ve endişe duygusu yaşamasıdır. Bu kişiler, hemen hemen her konuda aşırı endişe duyarlar ve herhangi bir neden olmadan kaygı hissedebilirler.

Anksiyete genellikle fiziksel semptomlarla birlikte gelir, örneğin huzursuzluk, terleme, kas gerginliği, mide bulantısı, baş dönmesi, çarpıntı, titreme ve uyku sorunları gibi.

Anksiyete, farklı seviyelerde olabilir ve tedavi edilebilir bir durumdur. Bazı durumlarda, anksiyete başka bir tıbbi durumun semptomu olarak ortaya çıkabilir ve bu nedenle bir doktorun değerlendirmesi ve tedavisi gerekebilir. Anksiyete bozukluğu tanısı konan kişiler, terapi, ilaçlar veya her ikisi gibi tedavilerle tedavi edilebilir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler