Apopleksi

Apopleksi, daha yaygın olarak inme olarak bilinen bir tıbbi durumdur. Beyindeki bir kan damarının tıkanması veya yırtılması sonucu oluşan bir hastalıktır. Beyne kan gitmesi durduğunda, beyin hücreleri hızla ölmeye başlar ve bu nedenle inme ciddi bir durumdur.

İnme, iki ana tipe ayrılır: iskemik inme ve hemorajik inme. İskemik inme, beyindeki bir kan damarının tıkanması nedeniyle meydana gelirken, hemorajik inme, beyindeki bir kan damarının yırtılması veya patlaması nedeniyle meydana gelir. İskemik inme daha sık görülürken, hemorajik inme daha ciddi sonuçlara yol açabilir.

Apopleksi belirtileri, felç, zayıf koordinasyon, konuşma güçlüğü, yüzün veya bir koldaki kaslarda aniden güçsüzlük, bulanık görme, baş dönmesi, şiddetli baş ağrısı ve dengesizlik hissi gibi semptomlar içerebilir. İnme, acil tedavi gerektiren ciddi bir durumdur ve erken müdahale son derece önemlidir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler