Delirium

Delirium, genellikle kısa süreli bir zihinsel durumdur ve birçok nedeni olabilir. Delirium, kişinin konsantrasyonunu, hafızasını, algısını, düşüncelerini ve davranışlarını etkileyebilir. Bu nedenle, birçok insan delirium durumunda gerçeklikten uzaklaşabilir veya kafa karışıklığı yaşayabilir.

Delirium, bir hastalığın, bir yaralanmanın veya bir ilacın yan etkisi gibi birçok nedenle ortaya çıkabilir. Delirium genellikle birkaç saat ila birkaç gün arasında sürer, ancak daha uzun sürebilir. Delirium, özellikle yaşlı yetişkinlerde, ciddi bir sağlık sorunu olarak kabul edilir.

Belirtiler arasında kafa karışıklığı, konfüzyon, ajitasyon, huzursuzluk, hayal görme, halüsinasyonlar, dalgınlık, konsantrasyon güçlüğü ve anksiyete yer alır. Deliryum durumunda, kişi genellikle bilinç seviyesinde dalgalanmalar yaşayabilir ve konuşması, düşünceleri veya davranışları tutarsız olabilir.

Delirium tedavisi, altta yatan nedenin belirlenmesine bağlıdır. Tedavi, genellikle deliriumun nedeni olan hastalığın veya yaralanmanın tedavisini içerir. Bazen, ilaçların değiştirilmesi veya dozunun ayarlanması, delirium semptomlarının hafifletilmesine yardımcı olabilir. Deliriumun belirtileri varsa, bir sağlık uzmanına danışmak en iyisidir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler