Ektropion

Ektropion, göz kapağının dışa doğru dönmesi sonucu göz yüzeyindeki dokuların zarar görmesiyle oluşan bir göz rahatsızlığıdır. Göz kapağı genellikle alt kısımda etkilenir, ancak üst kısım da etkilenebilir.

Ektropion genellikle yaşlı insanlarda ve göz çevresindeki cildin gevşemesi, göz kapaklarındaki kasların zayıflaması ve göz kapağındaki yara veya yanıklar gibi diğer göz rahatsızlıkları sonucu ortaya çıkar. Ektropionun belirtileri arasında gözde kızarıklık, sulanma, kaşıntı, yanma hissi ve göz kapaklarındaki ciltte çatlaklar ve kuruluk yer alır.

Tedavi, ektropionun nedenine ve şiddetine bağlıdır. Hafif vakalarda, yapıştırıcı bantlar veya yapışkanlar kullanılabilir veya göz damlaları reçete edilebilir. Daha ciddi vakalarda, cerrahi müdahale gerekebilir. Bu işlemde, göz kapağı kasları yeniden sıkılır ve gerektiğinde dokular onarılır.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler