Gastroptozis

Gastroptozis, mide düşüklüğü ya da mide sarkması olarak da bilinen tıbbi bir durumdur. Bu durumda, mide normal yerinde olması gereken bölgeden daha düşük bir konumda bulunur. Gastroptozis, mide kaslarının zayıflaması veya gerilme nedeniyle mide bağıl bağlarının zayıflaması gibi çeşitli nedenlerle oluşabilir.

Gastroptozis genellikle belirtilerle ilişkilidir ve ciddi olmayabilir. Ancak, ileri durumlarda, mide besinleri sindirme sürecine girmeden önce mide çıkış yoluna geri dönebilir, bu da sindirim sistemi problemlerine neden olabilir. Gastroptozis’in belirtileri arasında hazımsızlık, mide bulantısı, kusma, şişkinlik, karın ağrısı ve yorgunluk yer alabilir.

Gastroptozis, tıbbi bir müdahale gerektirdiği durumlarda cerrahi bir prosedür veya gastrik tespit gibi tedavi yöntemleriyle tedavi edilebilir. Bununla birlikte, çoğu durumda, semptomları hafifletmek için yaşam tarzı değişiklikleri, diyet ve egzersiz önerilir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler