Kürtaj

Kürtaj, gebelik sonlandırma işlemidir. Gebeliğin sonlandırılması, anne sağlığı açısından gerekli olabilir veya istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması amacıyla yapılabilir. Kürtaj, rahim içindeki gebeliğin çıkarılması işlemidir. Kürtaj, tıbbi veya cerrahi olarak yapılabilir.

Tıbbi kürtaj, gebeliğin sonlandırılmasında ilaç kullanımıyla gerçekleştirilir. Bu ilaçlar, gebelik kesesi çevresindeki dokuların rahim tarafından atılmasını sağlar. Tıbbi kürtaj, gebeliğin başlangıcından itibaren ilk 10 hafta içinde uygulanabilir. Cerrahi kürtaj ise, anestezi altında yapılan bir cerrahi işlemdir. Rahim ağzı genişletilir ve rahim içindeki gebelik materyali, aspiratör veya küret adı verilen aletler kullanılarak alınır.

Kürtaj işlemi, birçok ülkede yasal olarak yapılmaktadır. Ancak, bazı ülkelerde yasalar kürtajın sınırlarını belirlemekte ve yalnızca belirli koşullarda yapılmasına izin vermektedir. Kürtaj, tıbbi bir işlem olduğundan, işlem sonrası düzenli takip ve izlem gerektirir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler