Malfonksiyon

Malfonksiyon, bir organın ya da vücudun normal işlevini yerine getirememe durumudur. Organ ya da sistemdeki normal fonksiyonların bozulması nedeniyle oluşur. Malfonksiyon genellikle bir hastalık ya da yaralanma sonucu ortaya çıkar.

Örneğin, kalp yetmezliği bir malfonksiyon örneğidir. Kalbin normal işlevi, kanı vücudun diğer bölgelerine pompalamak ve dolaşım sisteminin işlevini sağlamaktır. Ancak kalp yetmezliği olan bir kişide kalp bu görevi yerine getiremez ve kan dolaşımı bozulur.

Bir başka örnek, böbrek malfonksiyonudur. Böbreklerin normal işlevi, kanı süzmek ve atık ürünlerini idrar yoluyla atmak için kullanmaktır. Ancak böbrek malfonksiyonu olan bir kişide, böbrekler bu işlevi tam olarak yerine getiremez ve böylece vücuttaki toksinler birikir.

Malfonksiyon, birçok farklı organ ve sistemde olabilir. Teşhisi koymak için genellikle tıbbi testler ve görüntüleme yöntemleri kullanılır. Tedavi, malfonksiyona neden olan temel nedene bağlı olarak değişir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler