Odioğram

Odioğram, işitme fonksiyonlarının değerlendirilmesinde kullanılan bir tıbbi testtir. Bu test, işitme kaybı veya diğer işitme bozukluklarının nedenlerini belirlemek için kullanılır.

Odioğram testi genellikle kulak burun boğaz uzmanları tarafından yapılır. Test sırasında, kulaklara farklı frekanslarda ve şiddette sesler verilir. Kişi, bu sesleri duyduğu zaman bir butona basar veya bir işaret verir.

Test sonucunda, işitme seviyesi belirlenir ve işitme kaybının derecesi saptanır. Bu bilgiler, işitme cihazı kullanımı veya diğer tıbbi müdahalelerin planlanmasında kullanılır.

Odioğram testi ayrıca işitme siniri tümörleri veya diğer işitme problemleri gibi daha ciddi sorunların varlığını tespit etmek için de kullanılabilir. Testin yapılması için özel ekipman ve deneyimli sağlık personeli gereklidir.

Odioğram testi, işitme kaybının tespitinde önemli bir araçtır ve işitme fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamak için tıbbi müdahalelerin planlanmasına yardımcı olabilir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler