Oftalmik

Oftalmik kelimesi, göz ile ilgili anlamına gelir. Oftalmoloji olarak da bilinen oftalmik tıp, göz hastalıklarını ve göz sağlığını ele alan bir tıbbi branştır. Oftalmologlar veya göz doktorları, gözlerin yapısını, fonksiyonlarını ve hastalıklarını inceleyen uzmanlardır.

Oftalmik tıp, gözdeki hastalıkların tanısını koymak, tedavi etmek ve önlemek için çeşitli yöntemler kullanır. Bu yöntemler arasında göz muayenesi, göz taraması, göz tansiyonu ölçümü, göz ameliyatları, lazer tedavileri ve gözlük veya kontakt lens reçete etmek gibi işlemler bulunur.

Göz hastalıkları arasında en yaygın olanları şunlardır: katarakt, glokom, makula dejenerasyonu, göz alerjileri, göz enfeksiyonları, göz yaralanmaları ve diyabetik retinopati gibi hastalıklar. Bu hastalıkların tanısı, belirtileri ve tedavileri, oftalmologlar tarafından yapılır.

Oftalmik tıp, göz sağlığının korunması için de önemlidir. Düzenli göz muayeneleri, erken teşhis ve tedavi ile görme kaybının önlenmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek, göz sağlığını korumak için önemlidir.

Ne düşündünüz?
+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerikOdontoid süreç
Sonraki İçerikOftalmopleji

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]