Pansinütit

Pansinütit, sinüslerin genişlemesi ve iltihaplanması sonucu oluşan bir durumdur. Bu durum genellikle üst solunum yolu enfeksiyonu, alerjik reaksiyonlar veya sinüslerdeki yapısal anormalliklerden kaynaklanır.

Pansinütit, tüm sinüs boşluklarını etkileyebilir ve semptomlar arasında burun tıkanıklığı, burun akıntısı, yüz ağrısı ve basınç, baş ağrısı, öksürük, yorgunluk ve halsizlik gibi şeyler bulunur.

Teşhis genellikle semptomların değerlendirilmesi ve fizik muayene ile yapılır. Tedavi, semptomların şiddetine ve pansinütitin altında yatan nedenlere bağlı olarak değişebilir. İlaçlar, burun spreyleri, dekonjestanlar ve antihistaminikler, semptomların hafifletilmesine yardımcı olabilir. Bazı durumlarda, sinüs drenajını artırmak için cerrahi müdahale gerekebilir.

Pansinütit, tedavi edilmezse kronik hale gelebilir ve sinüslerin daha ciddi enfeksiyonlara ve diğer komplikasyonlara yol açabileceği için önemlidir. Bu nedenle, semptomların ortaya çıkması durumunda tıbbi yardım almak önemlidir.

Ne düşündünüz?
+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerikPanoftalmi
Sonraki İçerikPapillom

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]