Antispazmodik

Antispazmodik, düz kaslarda meydana gelen kasılmaları veya spazmları azaltan veya durduran ilaçlardır. Düz kaslar vücutta birçok yerde bulunur, örneğin bağırsaklar, üreterler, idrar kesesi, rahim ve kan damarları gibi organların duvarlarında bulunurlar.

Antispazmodik ilaçlar, spastik kolon, irritabl bağırsak sendromu, dismenore (adet ağrısı), üriner sistem spazmları, akut safra kesesi krizi ve diğer spastik durumların tedavisinde kullanılabilirler.

Bazı antispazmodik ilaçlar doğrudan düz kas hücreleri üzerinde etki ederek spazmları giderirken, bazıları da sinir uçlarını bloke ederek kasların daha az kasılmasını sağlayarak spazmları azaltır. Ancak, antispazmodik ilaçların yan etkileri arasında baş dönmesi, uyku hali ve kabızlık gibi semptomlar yer alabilir, bu nedenle bu ilaçların kullanımı öncesi doktorunuzla konuşmanız önerilir.

Ne düşündünüz?
+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerikAntiseptik
Sonraki İçerikAntistatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]