Antitusif

Antitusif, öksürük tedavisinde kullanılan ilaçlardır. Bu ilaçlar, öksürük refleksini azaltarak veya ortadan kaldırarak öksürüğü azaltır veya durdurur. Antitusifler, genellikle öksürüğe neden olan bir hastalığın semptomlarını hafifletmek veya dinlenmenizi sağlamak için kullanılır.

Antitusifler, öksürüğün nedenine bağlı olarak farklı şekillerde çalışabilir. Bazıları merkezi sinir sistemindeki öksürük merkezini baskılar ve öksürüğü azaltırken, diğerleri öksürük refleksini doğrudan bloke eder.

Antitusif ilaçlar, genellikle öksürük semptomlarını hafifletmek için kısa süreli olarak kullanılır. Ancak bazı öksürük tipleri, örneğin kronik öksürük veya astım gibi altta yatan durumlar varsa, uzun süreli tedavi gerektirebilir. Ayrıca, bazı antitusif ilaçlar bağımlılığa neden olabileceğinden, doktor tarafından belirtilenden daha uzun süre kullanılmamalıdır.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler