Antiviral

Antiviral, virüs enfeksiyonlarını tedavi etmek veya önlemek için kullanılan ilaçlara verilen isimdir. Virüsler, canlı hücreler içine girdiklerinde, hücrelerin yapısını bozarak, hücrelerin normal işlevlerini engellerler ve enfekte oldukları hücrelerin çoğalmasına neden olurlar. Bu durum, vücudun diğer bölgelerine yayılan enfeksiyonlara neden olabilir ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Antiviral ilaçlar, virüslerin çoğalmasını engelleyerek veya durdurarak, enfeksiyonların yayılmasını ve ilerlemesini önleyebilirler. Bu ilaçlar, genellikle grip, HIV, hepatit B ve C, herpes ve diğer virüs enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılırlar.

Antiviral ilaçlar, enfeksiyonun tipine ve ciddiyetine bağlı olarak farklı şekillerde uygulanabilirler. Örneğin, bazı antiviral ilaçlar hap veya tablet şeklinde verilirken, diğerleri enjekte edilerek veya lokal olarak uygulanabilirler. Ancak, antiviral ilaçlar her zaman virüs enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılamazlar. Bazı virüsler, antiviral ilaçlara dirençli olabilirler ve tedavisi daha zor olabilir.

Ne düşündünüz?
+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerikAntitusif
Sonraki İçerikAnüler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]