Bifid

“Bifid” terimi, normalde birleşik olan bir yapı veya organın iki ayrı bölüme ayrılmış olması durumunu ifade eder. Tıbbi anlamda, bifid terimi, doğumda vücudun belirli bölgelerindeki yapıların normalden farklı bir şekilde bölünmüş veya ayrılmış olduğunu ifade eder.

Örneğin, bifid üreter, üreterin normalde tek bir boru şeklinde olması gereken ancak doğumda iki ayrı boru şeklinde ayrılmış olduğu bir durumdur. Bu durum, böbreklerden idrarın mesaneye taşınmasında problemlere neden olabilir ve idrar yolu enfeksiyonlarına yol açabilir.

Bifid omurga, omurganın normalde birleşik olan bazı kemiklerin ayrılmış olduğu bir durumdur. Bu durum, omurganın normal fonksiyonlarını etkileyebilir ve omurga deformitelerine neden olabilir.

Bifid scrotum, normalde birleşik olan testis kesesinin iki ayrı bölüme ayrılmış olduğu bir durumdur. Bu durum, testislerin normal gelişimini etkileyebilir ve infertiliteye neden olabilir.

Bifid penis, penisin normalde birleşik olan iki kısımdan oluşması durumudur. Bu durum, idrar ve cinsel fonksiyonları etkileyebilir ve cerrahi müdahale gerektirebilir.

Bifid terimi, farklı bölgelerdeki yapılar için kullanılabilir ve her durumda, normal gelişim ve fonksiyonların etkilendiği bir durum olarak kabul edilir.

Ne düşündünüz?
+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerikBikonkav
Sonraki İçerikBifurkasyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]