Elektrokardiogram

Elektrokardiogram (EKG), kalbin elektriksel aktivitesini ölçmek için kullanılan bir tıbbi testtir. Kalp kasları kasılıp gevşemek için elektrik sinyalleri üretirler ve EKG bu elektriksel aktiviteyi ölçerek bir grafik olarak kaydeder.

EKG, birkaç elektrotun vücudun belirli bölgelerine yerleştirilmesiyle yapılır. Bu elektrotlar, kalbin elektrik sinyallerini algılayarak bu sinyalleri bir monitöre veya kağıda kaydeder. EKG, kalp hızı, ritmi ve düzenliliği hakkında bilgi sağlayarak kalp hastalıklarının teşhisinde yardımcı olur.

EKG, kalp krizi, kalp yetmezliği, aritmi, kalp kası hastalıkları ve diğer kalp problemlerinin teşhisinde kullanılır. Ayrıca, kalp hastalığı riski taşıyan kişilerde, kalp ilaçlarının etkilerinin takibinde ve kalp ameliyatları öncesinde ve sonrasında kullanılabilir.

EKG birkaç dakika içinde ve ağrısız bir şekilde yapılabilir. Test sonuçları birkaç dakika içinde değerlendirilebilir ve kalp sağlığı hakkında önemli bilgiler sağlayabilir.

Ne düşündünüz?
+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerikEkinkokok
Sonraki İçerikEklampsi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]