Fibrinemi

Fibrinemi, kandaki fibrinogen düzeyinin yüksek olduğu bir durumdur. Fibrinogen, pıhtılaşma kaskadındaki bir protein olup fibrine dönüşerek kan pıhtısı oluşumunu sağlar. Fibrinogen seviyesi yüksek olduğunda kanın pıhtılaşması artar ve bu durum, kan damarlarındaki tıkanıklıklara, tromboz ve emboli oluşumuna yol açabilir.

Fibrinogen seviyesi birçok nedenle yükselebilir. En sık nedenleri arasında inflamasyon, enfeksiyonlar, kanser, gebelik, bazı ilaçlar ve genetik faktörler yer alır. Fibrinemi, herhangi bir semptom olmadan da fark edilebilir veya tromboz veya emboli gibi ciddi komplikasyonlarla birlikte seyredebilir.

Fibrinemi genellikle kan testleriyle tespit edilir. Tedavi, altta yatan nedenlerin tedavisi ve kan inceltici ilaçlar kullanımını içerebilir. Kanın normal seviyelerde pıhtılaşmasını sağlamak için, fibrinogen seviyesi yüksek olan hastalarda kan inceltici ilaçlar kullanımı önemlidir. Fibrinemi, tedavi edilmediği takdirde kalp krizi, inme, akciğer embolisi ve diğer ciddi komplikasyonlara yol açabilir, bu nedenle tedavi önemlidir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler