Fibrinüri

Fibrinüri, idrarda fibrin veya fibrin parçalarının varlığıdır. Normalde, idrarda fibrin bulunmaz, ancak bazı durumlarda idrarda fibrinüri oluşabilir.

Fibrinüri, genellikle idrar yolu enfeksiyonları, böbrek iltihabı, tüberküloz, böbrek yaralanmaları veya böbrek tümörleri gibi böbrek hastalıklarının bir belirtisi olarak görülür. Ayrıca, idrar yolu tıkanıklığı veya idrarın idrar torbasından dışarı atılmasındaki problemler de fibrinüriye neden olabilir.

Bazı durumlarda, idrarda fibrinüri, sistemik lupus eritematozus, skleroderma veya Wegener granülomatozu gibi otoimmün hastalıkların bir belirtisi olabilir.

Fibrinüri tanısı, idrar örneğinin mikroskopik incelenmesi yoluyla konulabilir. Tedavi, altta yatan nedenin tedavisine yöneliktir. İdrar yolu enfeksiyonu veya böbrek iltihabı gibi enfeksiyonlarda antibiyotik kullanılırken, tümör veya idrar yolu tıkanıklığı gibi daha ciddi durumlarda, cerrahi müdahale gerekebilir.

Ne düşündünüz?
+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerikFibrinemi
Sonraki İçerikFibrom

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]