Fibrosarkom

Fibrosarkom, bağ dokusundan kaynaklanan bir kanser türüdür. Kanser, fibroblast adı verilen bağ dokusu hücrelerinin kontrolsüz çoğalması sonucu oluşur.

Fibrosarkom, çoğunlukla deri altı dokularında, kemiklerde, kaslarda, tendonlarda ve bağ dokusunda oluşabilir. Bu tür kanser, vücudun herhangi bir yerinde gelişebilir, ancak genellikle uzuvlarda ve gövdede ortaya çıkar.

Belirtileri, kanserin nerede bulunduğuna ve ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak değişebilir. Örneğin, uzuvlarda fibrosarkom, bölgede ağrı, şişlik veya hassasiyete neden olabilir. Bu tür kanserin yayılması durumunda, yakındaki dokulara ve organlara zarar verebilir.

Tanı genellikle bir biyopsi yoluyla konur. Tedavi yöntemleri, kanserin büyüklüğüne, yerine ve evresine bağlıdır. Tedaviler arasında cerrahi müdahale, radyasyon terapisi ve kemoterapi yer alabilir. İyi huylu tümörler genellikle cerrahi müdahale ile çıkarılırken, kanser hücrelerinin yayılması durumunda kemoterapi veya radyasyon terapisi de uygulanabilir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler