Hemanjiom

Hemanjiom, kan damarlarından oluşan iyi huylu bir tümördür. Hemanjiomlar genellikle doğumda veya doğumdan sonra birkaç hafta içinde ortaya çıkar ve bebeklerde daha yaygın olarak görülürler. Ancak, her yaşta görülebilirler.

Hemanjiomlar, vücutta herhangi bir yerde oluşabilirler, ancak en sık yüz, boyun, sırt ve karın bölgesinde görülürler. Küçük hemanjiomlar genellikle ciltte belirgin bir kırmızı leke veya küçük bir tümör olarak görünebilir, ancak daha büyük hemanjiomlar cilt altında büyüyebilir ve gözle görülemeyebilir.

Hemanjiomlar genellikle iyi huyludur ve tedavi gerektirmezler. Ancak, bazı durumlarda büyümeleri veya bulundukları bölgeden kaynaklanan sorunlar nedeniyle cerrahi müdahale gerekebilir. Özellikle hemanjiomlar, beyin gibi hayati organların yakınında bulunuyorsa ciddi problemlere neden olabilirler.

Hemanjiomlar, aynı zamanda iç organlarda da oluşabilirler. Bu durumda, büyüklükleri ve nerede bulunduklarına bağlı olarak, işlev bozukluğu gibi ciddi sorunlara neden olabilirler ve tedavi gerektirebilirler.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler