Hemanjiyektazi

Hemanjiyektazi, vücuttaki küçük kan damarlarının anormal şekilde genişlemesi ve genişlemiş damarların duvarının zayıflaması sonucu kanama riskinin artması durumudur. Bu genişlemiş damarlar genellikle deri veya mukoza gibi yüzeyel dokularda bulunur ve çoğu zaman görünür bir belirti vermezler. Ancak, büyük bir hemanjiyektazi varsa, kanama veya ağrıya neden olabilirler.

Hemanjiyektaziler doğuştan olabilir veya sonradan gelişebilirler. Doğuştan hemanjiyektaziler, bebeklerin doğumundan hemen sonra görülebilirler ve büyüme eğilimindedirler. Sonradan gelişen hemanjiyektaziler ise genellikle yaşlanma veya yaralanma sonucu meydana gelirler.

Hemanjiyektaziler genellikle teşhis edilmesi veya tedavi edilmesi zor olmayan bir durumdur. Küçük hemanjiyektazilerin tedavisi genellikle gereksizdir, ancak büyük veya rahatsızlık verici hemanjiyektazilerin tedavisi mümkündür. Tedavi seçenekleri arasında lazer tedavisi, elektrokoagülasyon, skleroterapi ve cerrahi müdahale yer alabilir.

Ne düşündünüz?
+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerikHemaglütinasyon
Sonraki İçerikHemanjiom

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]