Nebülizer

Nebülizer, solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir tıbbi cihazdır. Bu cihaz, ilaçları sıvı formdan buharlaştırarak küçük damlacıklar halinde havaya yayarak tedavi amaçlı olarak solunum yoluyla alınmasını sağlar.

Nebülizer, astım, bronşit, KOAH ve diğer solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılır. İlaçlar, nebulizer cihazına konulduktan sonra hava basıncı veya ultrasonik titreşimlerle ilaca küçük damlacıklar halinde ayrılır. Bu damlacıklar, solunum yolu boyunca ilerleyerek akciğerlerin hedeflenen bölgelerinde etkili olur.

Nebülizer cihazı, küçük çocuklar, yaşlılar veya solunum fonksiyonları azalmış hastalar gibi ilaçları normal inhalerlerden almakta güçlük çeken hastalar için idealdir. Ayrıca, bazı durumlarda nebulizer kullanımı, intravenöz yolla ilaç vermenin yerine geçebilir. Nebülizer cihazları, evde kullanım için uygun, kolay taşınabilir ve kullanımı kolay bir seçenektir.

Ne düşündünüz?
+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerikNausea
Sonraki İçerikNeonatal

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]