Neonatal

Neonatal, “yenidoğan” anlamına gelir ve doğumdan sonraki ilk 28 günü kapsayan dönemi ifade eder.

Yenidoğan bebekler, anne karnındaki koşullardan ayrılarak çevrelerine uyum sağlamak için birçok fiziksel ve davranışsal değişiklikle karşı karşıya kalırlar. Neonatal dönemde, bebeklerin sağlığı ve hayatta kalması için özenli bakım ve tedavi gereklidir. Bu nedenle, neonatoloji adı verilen bir tıbbi alan, yenidoğan bebeklerin bakımı, hastalıklarının tedavisi ve gelişimsel problemleriyle ilgilenir.

Neonatal yoğun bakım üniteleri (NNY), özellikle erken doğumlu veya doğumda komplikasyonları olan bebeklerin bakımı için tasarlanmıştır. Bu dönemde, bebeğin kalp, solunum, sindirim sistemi ve diğer organları gelişmeye devam ettiği için, özenli takip ve tedavi gerektirir.

Neonatal dönem, bebeklerin sağlıklı bir yaşam için temel sağlık ve gelişimsel kilometre taşlarını tamamlamaları için önemlidir.

Ne düşündünüz?
+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerikNebülizer
Sonraki İçerikNeoplazi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]