Palpitasyon

Palpitasyon, kişinin kalp atışlarını normalden daha belirgin hissettiği bir durumdur. Bu durumda, kalp atışları normalden daha hızlı, düzensiz veya düzensiz olabilir ve kişi bu atışları rahatsız edici derecede hissedebilir.

Palpitasyon, birçok farklı nedenle ortaya çıkabilir. Bunlar arasında stres, anksiyete, yorgunluk, kafein tüketimi, alkol veya sigara kullanımı, ilaç yan etkileri, tiroid bozuklukları, anemi ve diğer tıbbi durumlar yer alabilir.

Palpitasyon genellikle zararsızdır, ancak bazı durumlarda daha ciddi bir tıbbi durumun belirtisi olabilir. Örneğin, kalp rahatsızlıkları, kan basıncı problemleri, aritmiler, anjina veya kalp krizi gibi ciddi durumlarda da palpitasyon görülebilir.

Palpitasyon belirtileri arasında kalp atışlarının hızlanması, düzensiz olması, çarpıntı hissi, göğüs ağrısı, baş dönmesi, bayılma hissi ve nefes darlığı yer alabilir. Kişi bu belirtileri yaşıyorsa, bir doktora başvurarak daha fazla tetkik yaptırmalı ve nedeni tespit etmelidir.

Tedavi, palpitasyonun nedenine bağlı olarak değişebilir. Eğer palpitasyonun nedeni zararsızsa, stres yönetimi, diyet değişiklikleri, egzersiz yapmak gibi yaşam tarzı değişiklikleri yardımcı olabilir. Ancak, palpitasyon daha ciddi bir durumun belirtisiyse, tıbbi tedavi gerekebilir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler