Apati

Apati, ilgi ve duygusal tepkilerin azalması ya da yokluğu ile karakterize bir psikolojik durumdur. Bireyin etrafındaki dünyaya ilgisi ve motivasyonu kaybolur ve yaşamın olağan aktivitelerine ilgisizleşir. Apatik bir kişi, genellikle kendileri ve çevreleri hakkında duygusal tepkilerden yoksun hisseder.

Apati, bazen stres, depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu, bipolar bozukluk ve diğer psikiyatrik rahatsızlıklar gibi ruh sağlığı sorunlarının bir semptomu olarak ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, bazı durumlarda fiziksel rahatsızlıklar da apatiye neden olabilir.

Apatinin belirtileri arasında motivasyon eksikliği, ilgi kaybı, duygusal tepkilerin azalması, uyku bozuklukları, yorgunluk ve konsantrasyon problemleri bulunabilir. Apati, günlük yaşam aktivitelerini etkileyebilir ve kişinin iş performansı ve sosyal ilişkileri gibi alanlarda olumsuz etkilere neden olabilir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler