Dermabrazyon

Dermabrazyon, cildin üst katmanlarını kazıma veya aşındırma işlemidir. Bu işlem genellikle yüzdeki ince çizgilerin, sivilce izlerinin, koyu lekelerin ve bazı cilt türü kanserleri gibi deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Dermabrazyon işlemi, lokal anestezi altında yapılır. Cilt, steril bir alet kullanılarak cildin üst katmanları kazınarak veya aşındırılarak çıkarılır. İşlem, cilt altındaki daha genç, daha sağlıklı cildin görünmesini sağlayan bir yara iyileştirme sürecini başlatır.

Dermabrazyon işlemi, ciltteki izleri, kırışıklıkları ve pigmentasyonu azaltabilir, ancak bu işlem, ciltte yeni lekeler veya pigmentasyon değişiklikleri oluşabileceğinden, dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Dermabrazyonun bazı yan etkileri de olabilir, örneğin ciltte geçici kızarıklık, şişlik ve hassasiyet oluşabilir. İşlemin iyileşme süreci de birkaç hafta sürebilir ve bu süre boyunca cilt hassas olabilir.

Dermabrazyon işlemi genellikle güvenli bir işlemdir, ancak herkes için uygun değildir. Özellikle cilt kanseri veya aktif bir cilt enfeksiyonu gibi cilt problemleri olan kişilerde uygulanmamalıdır. Dermabrazyon işlemi, bir dermatolog veya estetik cerrah tarafından yapılmalıdır ve işlem öncesinde, işlemin nasıl yapılacağına ve olası risklere dair ayrıntılı bir bilgilendirme yapılmalıdır.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler