Karina

Karina, sindirim sisteminin başlangıç noktasında yer alan, midenin yemek borusuna açıldığı bölgedir. Gastrointestinal sistemin en önemli yapılarından biridir ve mideye giren yiyeceklerin sindirim sürecinin başlangıcını oluşturur. Karina, özellikle mide asidinin salgılanması ve yiyeceklerin karıştırılması için önemlidir.

Karina, aynı zamanda bazı hastalıkların da kaynağı olabilir. Örneğin, reflü, karın ağrısı, ülser ve mide kanseri gibi birçok sindirim sistemi hastalığı karınada meydana gelebilir. Karınanın yapısal anormallikleri de bazı durumlarda rahatsızlıklara neden olabilir.

Karina ile ilgili yapılan tetkikler genellikle endoskopi adı verilen yöntemle yapılır. Endoskopi, ince ve esnek bir tüpün ağıza sokulması ve yemek borusu, karina ve onikiparmak bağırsağı gibi yapıların görüntülenmesini sağlar. Bu yöntemle, karina ile ilgili hastalıkların tanısı konulabilir ve tedavi edilebilir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler