Papaverin

“Papaverin” terimi, bir tür kas gevşetici ilacı ifade eder. Bu ilaç, düz kasların kasılmalarını azaltarak, kasların gevşemesine yardımcı olur. Bu etkisi nedeniyle, papaverin, bazı tıbbi durumların tedavisinde kullanılır.

Özellikle, papaverin, mide-bağırsak sistemindeki düz kasların kasılmalarını azaltarak, mide krampı, kolit, spastik kabızlık ve safra kesesi hastalıklarının semptomlarının hafifletilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, papaverin, kalp ve damar sistemindeki düz kasların gevşemesine de yardımcı olabilir. Bu nedenle, kalp damar hastalıkları, hipertansiyon ve Raynaud sendromunun tedavisinde de kullanılabilir.

Papaverin, çoğunlukla kas içi enjeksiyonlar veya ağız yoluyla alınan tabletler şeklinde kullanılır. Ancak, bazı durumlarda intravenöz enjeksiyon yoluyla da verilebilir. Papaverinin yan etkileri arasında baş ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, bulantı, kusma ve düşük kan basıncı gibi semptomlar yer alabilir. Bu nedenle, papaverin kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmak gereklidir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler