Eksizyon

Eksizyon, tıbbi bir terimdir ve cerrahi bir işlem olarak kullanılır. Eksizyon, bir organın, dokunun, tümörün veya diğer bir lezyonun tamamen çıkarılması işlemidir.

Eksizyon işlemi genellikle lokal anestezi altında yapılır. Doktor, hastanın cildinde bir kesik yapar ve kesilen dokuyu tamamen çıkarmak için bir cerrahi alet kullanır. Kesilen doku daha sonra laboratuvar testleri için incelenebilir.

Eksizyon, tıbbi bir tedavi yöntemi olarak kullanılır ve birçok farklı nedenle uygulanabilir. Örneğin, bir tümörün çıkarılması, bir kistin ya da apsenin drenajı veya bir cilt lezyonunun çıkarılması için kullanılabilir.

Eksizyon işlemi sonrasında, hastanın yara bölgesine dikkatli bir şekilde bakması ve yaranın enfekte olmasını önlemek için doktorun verdiği talimatlara uyması gerekir. Ayrıca, hastanın eksizyon sonrası iyileşme sürecinde ağrı, şişlik ve enfeksiyon belirtileri açısından takip edilmesi önemlidir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler