Koch basil

Koch basil, tüberküloz hastalığının etkeni olan bir bakteri türüdür. Mycobacterium tuberculosis olarak da adlandırılır. Bu bakteri solunum yoluyla yayılır ve öksürme, hapşırma ve konuşma sırasında havaya yayılan küçük damlacıklar aracılığıyla diğer insanlara bulaşabilir.

Koch basilinin neden olduğu tüberküloz hastalığı, akciğerlerin yanı sıra diğer organlarda da görülebilir. Bu hastalık özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde yaygındır. Belirtileri arasında öksürük, balgam, göğüs ağrısı, nefes darlığı, ateş, gece terlemeleri ve kilo kaybı bulunur.

Tüberküloz hastalığı tedavi edilebilir bir hastalıktır ve uygun antibiyotiklerle tedavi edilebilir. Ancak tedavi süreci uzun ve zahmetli olabilir. Hastalığın yayılmasını önlemek için, enfekte kişilerin öksürme, hapşırma ve konuşma sırasında ağızlarını kapalı tutmaları ve havalandırması iyi olmayan yerlerde uzun süre kalmamaları önerilir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler