Mamografi

Mamografi, kadınların meme kanseri taraması yapmak için kullanılan bir görüntüleme yöntemidir. Bu yöntem, röntgen ışınları kullanarak meme dokusunun iç yapısını görüntülemeyi sağlar.

Mamografi, kadınların rutin sağlık kontrollerinde veya meme kanseri belirtileri varsa kullanılır. Bu yöntem, kanserin erken teşhisinde büyük bir rol oynar çünkü küçük tümörleri ve diğer anormallikleri tespit etmeye yardımcı olur. Genellikle, 40 yaşın üzerindeki kadınlar mamografi taramasına başlarlar ve bu taramalar düzenli olarak yapılır.

Mamografi genellikle ağrılı bir işlem değildir, ancak meme dokusunun sıkıştırılması gerektiğinden dolayı biraz rahatsızlık verici olabilir. Mamografi sonuçları, tümör veya diğer anormalliklerin varlığını veya yokluğunu gösterir ve doktorlar tarafından değerlendirilir.

Ne düşündünüz?
+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

+1
0

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerikMamilla
Sonraki İçerikMandibula

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler

Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]