Ana SayfaTıbbi BilimlerMemedeki apidoz doku nedir?

Memedeki apidoz doku nedir?

Meme dokusu, süt üretmek için gerekli olan glandüler (bez) hücrelerinin yanı sıra bağ doku, yağ hücreleri ve kan damarlarından oluşur. Apoptoz veya programlanmış hücre ölümü, memedeki normal dokularda da gerçekleşebilir ve ölmüş hücreler apidoz dokusu oluşturur. Meme dokusunda apidoz dokusu, özellikle memenin yaşlanması ve involut (gerileme) dönemi gibi değişimler sırasında daha yaygın olarak görülür.

Memedeki apidoz doku nedir?

Memedeki apidoz dokusu, çoğu zaman rutin meme taramaları veya biyopsi sırasında tespit edilir. Apidoz dokusu genellikle kanserle bağlantılı değildir, ancak meme kanseri gibi bazı hastalıkların teşhisinde, apidoz dokusunun belirtileri de aranır. Bu nedenle, apidoz dokusunun tanısı, meme sağlığı açısından önemlidir ve meme kanserinin erken teşhisi için düzenli meme taramaları önemlidir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler