Erkek

Erkek tıbbi anlamda, cinsiyet açısından dişilere zıt olan ve üreme hücreleri yani spermleri üreten bireyleri ifade eder. Erkeklerin bedeninde testis adı verilen iki küçük bez, penis, prostat, üretra, seminal veziküller ve epididim gibi organlar bulunur. Erkeklerin hormonal dengesi, testosteron hormonu tarafından kontrol edilir. Testosteron hormonu, erkeklerin fiziksel özelliklerinin yanı sıra cinsel isteklerini ve üreme fonksiyonlarını da etkiler.

Erkeklerin yaşam boyu sağlık sorunlarına, cinsel sağlık, kalp hastalıkları, prostat kanseri ve idrar yolu sorunları gibi örnekler verilebilir. Cinsel sağlık, üreme sağlığı ve üreme fonksiyonları açısından önemli bir rol oynayan erkeklerin düzenli olarak tıbbi kontrol yapmaları önerilir. Bununla birlikte, birçok erkek, sağlıkla ilgili sorunlarını paylaşmakta zorlanabilirler ve bu da erkeklerin sağlık durumlarını takip etmelerini ve tedavi almalarını güçleştirebilir.

Ne düşündünüz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu bilgiye kaç ⭐️ verirsiniz?
[Toplam: 0 oy verildi, Ortalama ⭐️: 0]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dohturlar Yumurta Yağı

Dohturlar Yumurta Yağı Hakkında Atalarımızdan gelen nadide miras olan Uygur tıbbı yöntemle yumurta sarısından üretilen yağımızda, lesitin, çeşitli vitaminler, mineraller ve kolesterol içermektedir. Uygur tıbbına...

Bizi takip edin

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN

Instagram, youtube, twitter, facebook kanallarımıza abone olmayı unutmayınız!

Sıcak Bilgiler

Yeni Eklenen Bilgiler

Daha fazla bilgiler